5 Yıl Sonraki Ben’den Özür Diliyorum

Zaman zaman dönüp de 5 yıl önceki halinize bakıp, eskiden ne kadar da malmışım dediğiniz oluyordur. Hatta bu geriye bakma süresini 7 veya 10 seneye çıkardığınız taktirde kendinize daha sağlam hakaretler etme konusunda fırsatlar yaratabilirsiniz.

Geçmişteki halimizden memnun olmayışımız çok klasik bir konsept olsa da üzerine biraz kafa yorduktan sonra aklımı endişe verici düşünceler sarmaya başladı.

Şu anda hayatımda yaptığım bütün seçimlerden, alışkanlıklarımdan ve insanlar ile ilişkilerimden gayet memnun olsam da 5 yıl sonraki daha “bilge” ben geriye dönüp bu güne baktığında beni muhtemelen birçok alanda yargılayacak.

Beni en çok ürküten şey ise, şu anki yanlış kararlarımı ve davranışlarımı şu anki halimin değil ancak 5 yıl sonraki halimin bilecek olması…

Kısacası şu anda farkında olmadan yaptığım birçok hatayı ancak yıllar sonra fark edebileceğim ve bu yüzden hataları bilinçsizce yapmaya devam edeceğim.

Çölde bütün sabah yürüyen birinin akşam yıldızlara bakıp bütün gün yanlış yöne yürüdüğünü fark etmesi gibi…

Bu videoyu da açıkçası 5 yıl sonraki benden özür dilemek için hazırlıyorum.

Emin ol ki hayatımı düzene sokmak ve kendime güzel bir gelecek yaratmak için elimden geleni yapıyorum, fakat muhtemelen sen bununla pek de tatmin olmayacaksın ve bana hakaretler savuracaksın. Şunu bilmeni istiyorum ki sen de mükemmel değilsin. Senden de 5 yıl sonra daha “bilge” bir halim seni benzer eleştirilerle yargılayacak ve bu döngü bir ömür boyu devam edecek.

Gelecekteki halimiz geçmişe baktığında çocuğunun daha iyi olmasını isteyen bir Baba gibi, takdir yerine eleştiriyi her daim ön planda tutacaktır.

Fakat şunu bilin ki, geçmişte elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan sizler bırakmak, gelecekteki sizlere en güzel mirasınız olacaktır.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments