Adobe Creative Cloud Abonelik İptali

Herhangi bir Adobe ürünü kullanıyorsanız öncelikle belirtmek isterim ki bu yazı size yüzlerce lira kazandırabilir.

Adobe Creative Cloud Abonelik İptal Etme

Adobe Creative Cloud öğrenci paketini kullanan biri olarak geçen gün yapılacak zam üzerine bir mail aldım, muhtemelen sizlerin de yüreğine inmiştir görünce.

Yaklaşık 60 lira tutan paketim zamlanarak 160 liraya çıkarılmış…

Programı ofiste de kullandığımız için zaten evdekini iptal etmeyi düşünürken bu mail fişek gibi iptal sayfasına koşturmama neden oldu. Panele girdiğimde ise tek tık ile üyeliğimi iptal edemediğimi ve müşteri temsilcisi ile yazışmam gerektiğini öğrendim.

adobe iptal

Müşteri temsilcisini 20 dakika kadar bekleyip sevgili Hintli arkadaşım ile bir süre yazıştıktan sonra da, aldığım yıllık paketin taahhütlü olduğunu ve cayma bedelimin kalan 7 ayımın %50’sine tekabül ettiğini öğrendim.

Aşağıdaki fotoğrafta tüm uygulamalar paketinin 146 TL olduğunu görebilirsiniz.

adobe üyelik iptali

Benim abone olduğum ise öğrencilere özel 58,53 TL’lik bir paket idi ve üstünde yıllık plan yazsa da taahhüt olduğu bırakın açıklamada mavi linklerde bile yazmıyordu.

Adobe Creative Cloud Abonelik İptali

Böyle bir durumu gözüme sokmadığı için de, next next agree install sürecini okumadan ışık hızıyla geçtim diyebilirim. Hintli arkadaşıma dönecek olursak sohbetimiz çok uzun sürdüğü için chat’i suratıma kapadı. Forumları karıştırdıktan sonra ise insanların fee ödemeden paketlerini iptal edebildikleri nadir durumlarla karşılaştım ve ben de bir denemek istedim. Bu arada okuduklarıma göre yıllık plan da otomatik yenileniyormuş ve insanların başı bundan da epey yanmış.

İkinci Hintli arkadaşıma bağlandıktan sonra ise şirkette de Adobe Creative Cloud kullandığımızı anlatarak evde artık ihtiyacım olmadığı basa basa daha doğrusu ağlayarak ve duygu sömürüsü yaparak iletmeye çalıştım.

Sevgili Sheetal Sharma ise göz yaşlarımı silerek paketimi herhangi bir ücret ödememe gerek kalmadan iptal etti. Şirkette de kullandığımız için mi yoksa çok ağladığım için mi iptal etti orasını bilemiyorum…

Adobe Abonelik İptali

 

Forumlardaki yakarışlardan anlayabileceğiniz gibi Adobe gibi büyük bir şirketin taahhüdü gizlemesi hiç etik gelmese de sonuç olarak işimi tatlıya bağladıkları için mutlu bir müşteri olarak ayrıldım.

Peki ne ders aldık hikayeden?

Hangi şirket veya durum karşınızda olursa olsun şansınızı denemezseniz bir şey elde edemezsiniz.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Timur
Timur
2 yıl önce

Başka bir ders: Adobe gibi büyük şirket olsa bile güvenmek tehlikeli. Adobe den beklemediğim para sömürüsü

Nurdan
Nurdan
2 yıl önce

Sayenizde Adobe plan üyeliğimizi ücretsiz iptal edebildik. Paylaşımınız için teşekkürler..

Zeynep
Zeynep
11 ay önce

Teşekkürler bende bugün üyeliğimi.iptal edebildim. Önce 3 aylık ücretsiz teklif sundular. Bende biraz sert yazılar yazdım ünlem.koydum ve sonrasında iptal ettiler ve memnun kaldım 😃

zeynep
zeynep
7 ay önce

yazıyı iyi ki okumuşum,üyeliğimi iptal ettirdim sayenizde teşekkürleerr