Akbil Tam Basıyor Reis

Öğrencilik hayatında kıymetini bilemediğim güzel akbilime adıyorum bu yazımı. Yirmi lira yüklüyordum ay başında, her gün otobüs-metro döşememe rağmen ay sonunda içinde para kalıyordu. Mezun olunca anlıyor kıymetini insan, her gün para yüklemem gerekiyor toplu taşımaya binmek için, hatta akbili ne kadar uzun süre basarsam o kadar çok para çekiliyormuş gibi hissediyorum içinden, korkakça dokundurup çekiyorum otobüse binerken.

Şu anda derin hesaplara girdim YGS’ye girip açık öğretimi kazanırsam sırf öğrenci olmak için, bu esnada harcadığım para ile akbilin ve öğrenci olmanın getireceği diğer indirimleri kıyaslıyorum. Evet cümle düşük oldu ve hiç umurumda değil bu. Muhtemelen gelecek yıllarda yapacağım yüksek lisans ile tekrar kavuşacağım öğrenci akbilime, ve bu sefer kıymetini bileceğim.

Resimde Karaköy tramvayını görüyoruz, her gün işe giderken ve iş çıkışında kullanıyorum, aylık ne kadar akbil bastığımı hesaplamaya cesaretim yok.

 

Paylaşmak Güzeldir

Yazıyı buraya kadar okuduysan Kişisel Gelişim konusunda hevesli olduğun kesin. Peki kendini geliştirebileceğin bir Türkçe Youtube Kanalı olduğunu söylesek? Ayrıntılar için resme tıkla!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.