Alternatif Dijital Pazarlama Araçları

Dijital pazarlama araçları ile ilgili içerikler genelde Google Analytics, Google Ads veya Search Console gibi herkesin bildiği klasik araçları kapsar.

Bu yazının başlığında “Alternatif” kelimesini kullanmamın amacı ise, muhtemelen ilk defa duyduğunuz ve dijital pazarlama alanında ufkunuzu açacak araçları sizlere sunmak.

Clickcease

clickcease

Yüksek bir Adwords ( Google Ads ) bütçesine sahipseniz veya piyasa size gıcık rakipler ile kaynıyorsa Clickcease yardımınıza koşabilir. Bildiğiniz üzere dijital ortamda ( Çin sağolsun… ) botlar ve click farmlar kol geziyorlar. Click farm dediğim, binlerce telefonun bir araya getirilip belirli reklamlara tıklama üzerine programlanması anlamına geliyor.

Malum durum böyle olunca da her kim olursanız olun Adwords reklamlarınıza botlar tarafından tıklamalar gelebiliyor ve bütçeniz eriyebiliyor. Elbette rakipleriniz de bu tarz taktiklere başvurabilirler. Clickcease ise Adwords panelinize bağlanarak ve tıklama verilerinizi analiz ederek olası bot tıklamalarını uzun dönemde etkisiz hale getirmeyi planlıyor.

Ürünü kullanmadım ama çok güzel bir açık bulmuşlar. Detaylar için siteyi inceleyebilirsiniz.


Landscape

landscape

Bookmark olarak bütün sosyal medya sitelerinin görsel ölçülerini içeren eski bir blog yazısını kaydettiniz ve her işiniz düştüğünde açıp bakmanız mı gerekiyor. Yapmayın…

Görselleri farklı ölçeklerde hazırlamak ajansların en çok vakit alan işlerinden biridir. Eğer tasarım departmanının görselin her ölçüsü için ayrı tasarım yapmasına kasmasını istemiyorsanız, kırpın gitsin…

Landscape görselleri her sosyal medya platformu ölçüsüne göre hızlıca kırpabileceğiniz bir araç. Dediğim gibi, ortalama görseli faktöründen dolayı mükemmel bir iş çıkaramasa da, ihtiyaç duyduğunuzda hızlı bir çözüm önerisi sunabiliyor.


Instapage

instapage

Bir projeniz için landing page hazırlamanız gerekiyor fakat HTML ve CSS konularında kendinize güvenmiyor musunuz? Bir ürün tanıtmak veya lead toplamak için piyasada kullanabileceğiniz birçok araç olsa da Instapage kullandıklarımın en iyisidir diyebilirim. Sıfır yazılım bilgisi ile sürükle bırak kolaylığı sayesinde kısa sürede sayfayı oluşturup, Analytics ve Google Ads gibi farklı programları entegre edebiliyorsun.

Mobil ve desktop görünümlerini ayrı ayrı düzenleyebilmek de artı bir özelliği. Fiyat dolar bazında biraz tuzlu gelebilir sadece. Deneme sürümüne bir göz atın derin.

Leadfuze

leadfuze

Linkedin reklamlarına para basmadan daha çakal yöntemler ile doğru kişilere ulaşmak ve lead yaratmak istiyorsanız Leadfuze tam sizin için.

Hem ortalığı crawl ederek hem de login aşamasında data toplayarak, Leadfuze kişilerin e-mail adreslerini ve sosyal medya hesaplarını kullanıcılara sunuyor. Bu yöntemle elde edilen e-mail adreslerine Avrupa’da ( GDPR ) mail atmak pek de sağlıklı olmasa da, Türkiye’de muhtemelen mailleri çekip dilediğiniz kişiye “abi bir projem var” tarzı mesajlar atabilirsiniz.


Dediğim gibi çok klasik araçlardan bahsetmek istemiyorum, listeyi her fırsatta güncelleyeceğim.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments