Anı Yaşamak

Anı yaşa sloganı sizin için neyi ifade ediyor?

Çılgınca eğlenip, en güzel yiyecekleri yeyip, gezip tozup, kahkahalar atıp yarın yokmuşçasına hunharca zevk peşinde koşmak mıdır anı yaşamak?

Uzun süre buna yakın bir anlamı olduğunu düşünmüştüm, geleceğe yatırım yapan biri olarak da bu slogandan yıllarca uzak durmaya özen gösterdim.

Yakın zamanda ise bir aydınlanma ile anı yaşamanın bu günün suyunu çıkarıp yarını sabote etmek değil, gerçekten de şu anda sahip olduğun ve yaptığın şeylerin tadını çıkarmak olduğunu anladım.

Akşam ailem ile sofrada otururken yemekleri ağzıma tıkmak yerine, annemin emek verdiği bu lezzetlerin her lokmada tadını çıkarmak. Pazar günü odamda kitap okurken, cama çarpan yağmur damlalarının farkına varmak. Metrodan çıkarken kalabalığa aldırış etmeden sertçe esen rüzgarı ciğerlerime çekmek. Sevgilim gününün nasıl geçtiğini anlatırken heyecanına ortak olmak.

Anlayacağınız gibi, işin sırrı küçük şeylerde saklı. Sizler de anı yaşayabilirsiniz ve bunun için hiç bir fedakarlıkta bulunmanız gerek yok. Tek yapmanız gereken kafanızdaki gürültüyü bir an olsun susturup derin bir nefes almak o kadar.

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments