Bir Tanecik En Para

Standart bir bankada hesap açtığınız taktirde, sahip olduğunuz her hesap için (vadeli, vadesiz, dolar etc.) size bir adet hesap cüzdanı teslim edilir. Banka şubesinde işlem yaparken ise artık hesap cüzdanları eskisi kadar gerekli değildir ve kimliğiniz ile bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap cüzdanınızı kaybettiğiniz taktirde bankanızla telefonla iletişime geçebilir veya şubenize gidip yeni bir hesap cüzdanı çıkarabilirsiniz. Bankaların dijitalleşmesi ile artık hesap cüzdanlarının yerine dijital banka hesapları geçti. Benim kullandığım enpara gibi dijital bir banka kullanıyorsanız ve bankada hesap açtığınızda size cüzdan verilmediyse yine yukarıdaki adımları takip edip hesap cüzdanınızı açtırabilirsiniz.

Bankalar teknolojik açıdan ilerlemiş olsa da bazı devlet daireleri ve vize veren kurumlar halen sizden resmi hesap cüzdanları isteyebilirler ve aşağıda buna benzer bir durumu anlattım.Hesap Cüzdanı Çıkarma Hikayem

Enparayı öve öve bitiremiyorum yazılarımda, daha önce de defalarca kez bahsettim hiç bir şeyden para almadığını hatta üstüne para verdiğini bazı işlemlerde (abarttım). Vize çıkartmam gerekiyordu o yüzden hesap cüzdanı lazım idi başvururken, çağrı merkezini aradım konuyu anlattım. Bütün hesaplarım için ayrı ayrı defter çıkarttılar ve yolladılar, hepsi için de total 5 TL düştüler vadesiz hesabımdan o kadar. 3 Gün sonra kapıma geldi defterler son iki ay işlenmiş olarak. Israr ettim yuvarlak olsun 10 Lira çekin diye, yok abi olur mu öyle şey dediler.

Hesaplarınıza isim verirken iki kere düşünün

Vadeli dolar hesabımın adını ” Dolar Yüksel Lan ” koymuştum. Telefonla müşteri hizmetlerini aradım hesap cüzdanı çıkartmak için. Telefondaki kız her hitap ettiğinde hesabıma, dolar yüksel lan demek zorunda kaldı, ben yarıldım her seferinde ama bozuntuya vermedi kendisi. Kim bilir ne isimler koyuyor da insanlar böyle telefonda utanıyorlar sonra.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Haso
Haso
1 yıl önce

Dolar yuksel lan ne dndkewksks

talha polat
talha polat
1 yıl önce

benimkisi faiz haram bro ldsaaşsdlsaşd faiz hesabı içinde 100tl var :çD