Blog Görseli Nereden Alınır?

Bir blog yazısı yazarken en çok kafanıza takılan iki şey blog başlığı ile blog görselidir ve kullanıcılar gözünde ilk izlenimi bu ikisi ile yaratırsınız. Bu nedenle başlık konusunu sizlere devredip, blog görseli bulabileceğiniz favori sitelerimi aşağıda sizler için sıralıyorum.

Photoshop ile saatlerini harcayıp blog görseli oluşturan arkadaşlara saygım ne kadar çok olsa da, içeriğin çok hızlıca üretilip tüketildiği bu dönemde, her görsel için dakikalar harcamak yerine, hazır bir siteden uygun blog görselini kullanmayı tercih ederim. Bu blogda da kullandığım kapak görselerinin büyük kısmını aşağıdaki sitelerden topluyorum.

İki tavsiyem var:

  1. Kapak fotoğrafı seçerken klasik stok görsellerinden uzak durup, kaliteli resimlerden seçim yapın.
  2. Gerektiği durumlarda resimlerin sahiplerine credit verin.

En Kaliteli 6 Blog Görseli Sitesi

Pexels

Blog Görselleri Nereden Alınır

Dağları taşları, şehirleri ve manzaraları arıyorsanız blog görseli için bu siteden başlayabilirsiniz.

 

 

Negative Space

blog görseli nereden bulunur

 

 

Unsplash

blog görseli

 

 

FoodiesFeed

blog resmi bulmak

Lütfen aç karnınıza girmeyin bu siteye, kız arkadaşınızla da girmeyin ( bundan yiyelim, aaooo ondan da yiyelim), hatta hiç girmeyin bu siteye içiniz gider.

 

Pixabay

blog görselleri

 

 

StockSnap

blog görseli seçmek

 

Yukarıda bahsettiğim blog görseli sitelerinin çoğunda aynı ve benzer resimler mevcut, kaliteli bir resim bulmanız için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Sitelerin bazılarında bulunan mükemmel bir özellik ise resimleri istediğiniz ölçüde indirebiliyor olmanız. Bu sayede sağdan soldan daralan veya ortasını denk getiremediğiniz resimler ile sitenizin görsel kalitesini düşürmezsiniz.

Paylaşmak Güzeldir

Yazıyı buraya kadar okuduysan Kişisel Gelişim konusunda hevesli olduğun kesin. Peki kendini geliştirebileceğin bir Türkçe Youtube Kanalı olduğunu söylesek? Ayrıntılar için resme tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.