Bütün Fikirlerim Kapılmış

Hani böyle gece koyarsınız yastığa kafayı da beyninize fikirler akmaya başlar ya, bana da oluyor o vakit vakit. Müthiş fikirler olduğunu düşünüyorum gece kafasıyla, sabah kalktığımda bir kısmını unutmuş oluyorum, bir kısmı mantıksız gelmeye başlıyor ama bir kaç tanesi kalıyor ki dahiyane olduklarını düşünüyorum.

Büyük bir hevesle bilgisayarın karşısına geçip araştırmaya başlıyorum ve yazının başlığından anlayacağınız gibi hepsi yapılmış bu fikirlerin. Bazıları gayet profesyonel, benim yapmayı umduğumdan çok çok daha iyi şekilde tasarlanmış, bazıları ise acemice yeni yeni ortaya bir şeyler koymaya başlamış. Yüz milyona yakın insan yaşıyor dünyada elbet birinin aklına geliyor. E tabi ki büyük hayal kırıklığına uğruyorsun ve bütün şevkin kırılıyor bunları görünce. Ne yeni bir şeyler yaratma ne de herhangi bir girişim yapma hevesin kalıyor bu süreç tekrarlandıkça. Dümdüz bir işe giriyorsun, dümdüz yaşıyorsun.

Bize zarar veren şey fikirlerin kapılmış olması değil, şevkimizin kırılmasıdır aslında, denemekten kaçınmamızdır. Bir tane arama motoru var diye internette, yeni bir tane yapılmamalı mı? Antalya’da yüz tane otel var diye yüz birincisi yapılmamalı mı? Elbette derin hesaplar ve iş planları gerektirir bunlar, ama değinmek istediğim nokta o değil. İlla hiç kimsenin aklına gelmeyen mucize bir fikir ile yol almanıza gerek yok, yapabileceğinize inanıyorsanız, yeteneğiniz var ise şansınızı denemelisiniz.

Rekabet her zaman vardır, var olan bir piyasaya girseniz de rekabetle karşılaşırsınız, yeni bir piyasa açsanız da zamanla rakipler türer rekabet oluşur.

Blog mu yazmak istiyorsun?

YAZ! Kaç tane blog olduğu önemli değil internette, kaliteli yaz, emek ver, şans ver kendine.

Telefon oyunuz mu yapmak istiyorsun ?

YAP! En iyisini yap, en göze batanını yap, neden hep oynayan tarafta kalasın ki.

 

Dahi olmanıza gerek yok, azim ve cesarete ihtiyacınız var, ikisi de attığınız ilk adıma bakar.

 

Yukarıdaki resim Madrid’den, bir parkta geziyorduk sanat galerisi yazan bir binaya denk geldik girelim dedik arkadaşla ( beleş ). Birisi taş ve tuğlaları dizmiş üst üste galeri koymuş adını da, içerisi de tıklım tıklım bir görseniz. Tamam sanattan anlamıyorum ben ama, birisi taşları üst üste dizip bu kadar ziyaretçi toplayabiliyor ise, siz de bazı taşları dizmeye başlamalısınız hayatta.

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments