Dolar Maceram

Daha önce bahsettiğim gibi bir kaç bankayı denedikten sonra enpara’ya kullanmaya karar vermiştim, gerek masrafsız olması gerek faiz oranlarının iyi olduğu için. Vadeli ve vadesiz hesaplarımın yanında dolar hesabı açtım bir adet, vakit buldukça iş yerinden ve telefondan takip etmeye başladım doları.

Dolar maceram böylelikle başladı, ufak bir birikimim vardı üniversite yıllarından, onunla dolar alıp satmaya başladım, bir ay kadar efsane gitti bu süreç. 2.95 den alıp bir kaç gün sonra 3 den sattım, ardından 2.93 den alıp 2.98 den sattım. Faize nazaran çok daha iyi kazanıyordum ve epey de hoşuma gitmeye başlamıştı bu iş. Telefondan masrafsız bir şekilde alıp satıyordum ne güzel. Tekrar yükseleceğini varsaydığım doları bir kez daha 2.93 den aldım ve bir haftada 2.85’lere geriledi, utanmadan 2.80’lere doğru düşmeye devam etti.

Öyle gazete okuyarak veya forumlara bakarak olmuyormuş bu iş, öte yandan stres de yapıyor insan düşecek mi inecek mi, bakıp bakıp duruyorum her fırsatta. Faizde bırakmaya karar verdim paramı, çok çok diplere iner ise alıyorum cebe koyuyorum artık onun dışında cesaret edemiyorum. Bu süreçte zarar ettim de diyemem kar ettim de diyemem, bana tek kalan şey tecrübe oldu.

Öğrendiğim şeylerden biri mesai saatlerinden sonra banka alış ve atışlarının değiştiği ve aradaki farkın daha geniş makas yediğidir. O yüzden alış ve satışlarını, gerek internetten gerek de sokaktan mesai saatlerinde yapmanızı tavsiye ederim. Hafta sonu da aynı şekilde kapalı oluyor piyasalar, hafta sonu alım-satım yapıp zarar etmeyin.

 

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments