En Kaliteli Dijital Pazarlama Youtube Kanalları

Muazzam hızda gelişen bir sektörün parçası olarak, bu gelişime ayak uydurmak için her gün belirli bir süreyi bilgilerimi taze tutmak ve güncellemek için harcıyorum. Bu süreçte de yüzlerce blog aşındırıp binlerce video izledim ve bu yazımda zamanınızı verimli kullanarak takip edebileceğiniz en kaliteli dijital pazarlama Youtube kanallarından bahsetmek istiyorum.

Yazılar okuyup videolar izleyerek kendinizi geliştirmek istiyorsanız size verebileceğim en büyük tavsiye “Motivational Bullshit”lerden uzak durmanız. Size hiç bir şey öğretmeyen, sadece anlık motivasyonlar basan içeriklere sakın kaptırmayın kendinizi, öğrenmenin ve saf bilginin peşinden koşun. İşte size saf bilgi sunacak kanallardan bazıları…

Measureschool

Measure School dijital pazarlamanın daha çok data tarafı ile ilgili içerikler sunuyor. Google Tag Manager ve Google Analytics gibi araçlara odaklanan bu kanal; datayı sağlıklı bir biçimde nasıl toplayacağınızı, topladığınız datayı nasıl segmente ve filtre edebileceğinizi bir de elbette bu verileri nasıl yorumlayabileceğinizi anlatıyor. Tüm dijital pazarlama eforlarınızın sonucunu datalar sayesinde öğrenebilir ve kampanyalarla stratejilerinizi yine bu veriler üzerinden kurabilirsiniz. Pazarlamaya girişmeden önce data konusuna bir göz atın derim bu kanaldan.

Kissmetrics

Kissmetrics de data üzerine videolara sahip olan fakat pek de güncel tutulmayan başka bir kanal. Kanaldaki favori videolara kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim, ardından da güncel olan bloglarını takip edebilirsiniz.

Rocketmill Digital Marketing

Rocketmill kanalında şirketin yaptıkların haftalık toplantılardaki bilgilendirici sunumları ve konuk konuşmacıları izleyebilirsiniz. Dijital ile ilgili her konuya değiniyorlar ve gayet zevkli sunumlara denk geleceksiniz. Hak ettiği ilgiyi henüz bulamayan kaliteli kanallardan bir tanesidir.

AdWords

Google Adwords resmi kanalıdır kendisi ve açıkçası biraz fazla video yüklüyorlar. Hepsini izleyecek vaktimiz olmasa da Adwords bilginizi ilerletmek ve güncellemeleri takip etmek için ideal kanal olduğunu söyleyebilirim. Adwords ile ilgileniyorsanız kesinlikle göz atın.

Google Analytics

Google Analytics resmi hesabı yanılmıyorsam. İçeriklerin bir kısmı eski olsa da Analytics tarafında bir çoğunun güncel olduğunu söyleyebilirim.

Brian Dean

Baclinko’nun kurucusu olan Brian Dean’in kanalı daha çok SEO odaklı içerikler üretiyor. Videolarda rakamları biraz abartsa da değişik taktiklere bol bol değiniyor. Blog tarafına da göz atabilirsiniz.

Ahrefs

Kaliteli SEO araçlarından biri olan Ahrefs’in resmi youtube kanalı. Anahtar kelime planlaması ve backlink analizleri üzerine kaliteli eğitim videoları bulabilirsiniz burada.

Moz

SEO denince akla ilk gelen markalardan bir tanesidir MOZ. SEO ile ilgilenip de Rand Fishkin videosu izlemeyen yoktur muhtemelen. Hem kendi kadrosu hem de konuk konuşmacıları ile SEO ve dijital pazarlama alanında içerik başına yarar oranı en yüksek olan kanallardandır. Blog içeriklerini de düzenli takip etmenizi ve mail listesine abone olmanızı tavsiye ederim.

Neil Patel

Neil Patel, Crazyegg ve Kissmetrics gibi piyasadaki bir çok aracın kurucusu ve ortağı. Youtube kanalında nispeten kısa videolar paylaşsa da blog tarafında yıllardır yüksek sıralamalarını koruyan devasa yazı ve case study’leri bulabilirsiniz. Bu adam illa karşınıza çıkacak okuduğunuz kaynaklarda, şimdiden bir tanışın derim.

THATLifestyleNinja

Facebook marketing üzerine nadir bulunan cevherlerden bir tanesi bu kanal. Facebook marketing öğrenmek istiyorsanız 4–5 saat geçirin bu kanalda ve done! Postları Hindistan ve Pakistan gibi ülkelerde düşük CPA ile kasıp social proof yaratarak, ardından esas hedef kitlesine göstermek gibi çok değişik taktikler öğrendim bu kanaldan. Son cümlemi anlamadıysanız sizi kanala doğru alalım.

Jerry Banfield

Jerry haftalık konu değiştiren bir arkadaş. Bir gün facebook marketing anlatırken ertesi gün, bitcoin anlatıyor. Facebook ve Adwords üzerine yaptığı canlı yayın eğitimlerini kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim, tüm şeffaflığı ve samimiyeti ile tavsiyeler veriyor.

WEBRIS

Ryan Stewart’ın dijital pazarlama tecrübelerini ve taktiklerini uygulamalı olarak da anlattığı kaliteli youtube kanalı.

Bonus Kanallar

Koozai

Hubspot

Açıkçası bu yazıyı bu şekilde bırakmayacağım, yeni kanallar keşfettikçe listeyi güncellemeyi ve kanalları kategorilere ayırmayı düşünüyorum.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments