Formları Otomatik Olarak Doldurma Ayarları

Biz daha aksiyon almadan formları otomatik olarak doldurma fonkiyonunun fırlaması ve bazen yanlış seçeneği seçtiğimizde bütün formu alakasız bilgiler ile doldurması hepimizin yaşadığı bir durum.

Sitelerde iletişim formlarını ve kutucukları dolduruken size önermeler gelir ve otomatik doldurabilirsiniz ya, az önce onun ayarlarına denk geldim tesadüfen ve paylaşmak istedim.

Formlarda kullandığınız ev iş gibi adresleri buraya girerek, daha sonraki doldurumlarınızda doğru önerilere denk gelerek zaman kazanabilirsiniz.

 

Eğer Chrome kullanıyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz ayarlara –> chrome://settings/autofill

Formları Otomatik Olarak Doldurma

Bu panelden istediğiniz kadar adres ekleyip ayrıntı girebilirsiniz aynı zamanda kaydedilmiş kredi kartlarını kaldırıp yenilerini eklemeniz de mümkün.

otomatik form doldurma

Hatta indirdiğiniz şeylerin biriktiği ve hiçbir zaman yerini bulamadığınız o klasör var ya onu da ayarlamanız buradan mümkün —> chrome://settings/passwordsAndForms

Bir yandan kurcalıyorum bir yandan da yazıyorum şu anda, forumlardaki, sitelerdeki beni hatırla deyip kaydettiğiniz şifreleri de buradan tek tek yönetebilirsiniz.

X sitesine bilgileriniz kayıtlı olduğu için giriş yapabiliyor ama şifrenizi bir türlü hatırlamıyorsanız, şifrenize de buradan, göster fonksiyonu ile bakabilirsiniz. 100’e yakın şifre kaydettiğimi fark ettim chrome üzerinden, formları otomatik olarak doldurma ayarlarına daha dikkat edip biraz daha titiz davranmak gerekiyor sanırım ofis bilgisayarında.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments