Formları Otomatik Olarak Doldurma Ayarları

Biz daha aksiyon almadan formları otomatik olarak doldurma fonkiyonunun fırlaması ve bazen yanlış seçeneği seçtiğimizde bütün formu alakasız bilgiler ile doldurması hepimizin yaşadığı bir durum.

Sitelerde iletişim formlarını ve kutucukları dolduruken size önermeler gelir ve otomatik doldurabilirsiniz ya, az önce onun ayarlarına denk geldim tesadüfen ve paylaşmak istedim.

Formlarda kullandığınız ev iş gibi adresleri buraya girerek, daha sonraki doldurumlarınızda doğru önerilere denk gelerek zaman kazanabilirsiniz.

 

Eğer Chrome kullanıyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz ayarlara –> chrome://settings/autofill

Formları Otomatik Olarak Doldurma

Bu panelden istediğiniz kadar adres ekleyip ayrıntı girebilirsiniz aynı zamanda kaydedilmiş kredi kartlarını kaldırıp yenilerini eklemeniz de mümkün.

otomatik form doldurma

Hatta indirdiğiniz şeylerin biriktiği ve hiçbir zaman yerini bulamadığınız o klasör var ya onu da ayarlamanız buradan mümkün —> chrome://settings/passwordsAndForms

Bir yandan kurcalıyorum bir yandan da yazıyorum şu anda, forumlardaki, sitelerdeki beni hatırla deyip kaydettiğiniz şifreleri de buradan tek tek yönetebilirsiniz.

X sitesine bilgileriniz kayıtlı olduğu için giriş yapabiliyor ama şifrenizi bir türlü hatırlamıyorsanız, şifrenize de buradan, göster fonksiyonu ile bakabilirsiniz. 100’e yakın şifre kaydettiğimi fark ettim chrome üzerinden, formları otomatik olarak doldurma ayarlarına daha dikkat edip biraz daha titiz davranmak gerekiyor sanırım ofis bilgisayarında.

Paylaşmak Güzeldir

Yazıyı buraya kadar okuduysan Kişisel Gelişim konusunda hevesli olduğun kesin. Peki kendini geliştirebileceğin bir Türkçe Youtube Kanalı olduğunu söylesek? Ayrıntılar için resme tıkla!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.