Geleceğe Yatırım Yapmak – Geleceğe Kapital Bırak!

Hayatta gerçekleştirmek istediğin şeyler için ne paran ne de yeterli bilgin mi var? Büyük sıkıntı…

 

Kapital dediğimiz şey bir şirketin kurulması için gereken sermaye anlamına gelir ve kendisini kapitalizm kelimesinin içinde de görebilirsiniz. Bu sermaye ise sadece parayı değil makinalar ve binalar gibi üretime katkı sağlayan diğer elementleri de kapsar.

Geleceğe Yatırım Yapmak

Bir fikir ve yeterince kapitale sahipseniz de muazzam şeyler yaratabilirsiniz fakat ikisinden birinden yoksunsanız pek de fazla yol alamazsınız.

Şirketleri bir kenara bırakırsak, eminim ki hepinizin hayatta gerçekleştirmek istediği bazı şeyler vardır ve bunlar da bir noktada fikir ile hayallerinizi temsil ederler.

Peki bunları gerçekleştirecek kapitale sahip misiniz?

Hayır, sadece paradan bahsetmiyorum, hayatınız boyunca biriktirdiğiniz yetenek, bilgi, tecrübe ve diğer tüm kaynaklardan bahsediyorum.

Geleceğe Yatırım Yap

Şu olsa daha çok seyahate çıkardım, şu olsa daha iyi bir iş bulurdum, şu olsa daha sağlıklı yaşardım… Hayallerimize giden yollarda ihtiyacımız olan kapitaller bu tarz ŞU’lardan ibaret ve bu kapitallere sahip olmayışımızda dış etkenleri ve toplumu suçlamayı tercih etsek de bizim payımız da oldukça büyük. Daha doğrusu dünkü bizlerin payı.

Şu anda sahip olduğun tüm somut ve soyut varlıklar geçmişteki SEN‘lerin zaman içerisinde biriktirdiği şeylerdir. Para, bilgi, yetenek, çevrendeki insanlar veya sağlığın, bunların hepsinin toplamı hayatta kullanabileceğin birikmiş kapitalini temsil ediyor.

geleceğe yatırım

Harika bir iş ilanı buldun ama ilandaki yeteneklere sahip değil misin, girmek istediğin bir okul var ama test sonuçların rezalet mi geliyor? Bu tarz durumların suçlusu itiraf etmek istemesek de bir bakıma yine bizleriz.

Geleceğe Yatırım Yapmak

Hayatta herhangi bir konuda yetersiz kapitale sahip olduğumu fark ettiğimde geçmişteki benlere hakaret etmenin yanında yapabileceğim çok daha mantıklı bir şey olduğunu fark ettim.

Gelecekteki benlere kapital bırakmak…

İlerideki hallerimin kapital yokluğu çekip hayallerinden vazgeçmemesi için, onlara berrak bir zihin, kabarık bir cüzden, sağlıklı bir vücut ve kaliteli arkadaşlar bırakmaktan bahsediyorum.

kendine yatırım yapmak

Bugün koyduğunuz hedeflere şu anda ulaşamıyor olsanız da emin olun ki gelecekteki size yeterince kapital bırakırsanız, onlar ileride harika bir performans gösterebilirler.

Bir yandan da hiçbir hedefiniz yok ise, kendinize yatırım yaptığınız taktirde gelecekteki siz bir hedef koyduğunda veya hayal kurduğunda, ona bu doğrultuda bir şans yaratmış olacaksınız.

Peki sizler gelecekteki halinize hangi kapitalleri bırakıyorsunuz?

Bir düşünün derim…

Tüm yıl boyunca beğenileri ve motive edici yorumları ile desteğini gösteren sizlere defalarca kez teşekkür ediyorum. Yeni yılda tam gaz devam etmek üzere, bir sonraki video görüşmek üzere.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments