Girişimcilik Hayalleri ve İlk Cesur Adım

Bu yazıyı okuyanların büyük bir kısmı gibi kendimi geliştirmeye, okumaya ve öğrenmeye aç bir insanım.

Bu gelişim sürecinde de, yerli içeriklerin bir çoğunun aynen Türk sinema sektöründe olduğu gibi beni tatmin etmemesinden dolayı yabancı Blog ve Youtube kanallarını kaynak olarak kullandım.

Yerli kaynaklar konusunda da şikayetlerim hiç dinmedi.

Fakat şikayet edip mızmızlanmanın kimseye getirisi yok. Bir problem tespit ederseniz ve bu konuda insanların yararına, mümkünse piyasada talebi olan bir çözüm yaratabilirseniz, topluma katkı sağlamayı amaçlayan girişimcilik serüveniniz başlar.

Fakat ilk adımı atmak her zaman o kadar kolay olmuyor ve Girişimcilik Hayalleri daha başlamadan bitiyor.

Hani bir işe başlamadan önce devasa gaza gelme anları yaşarsınız ya, ancak konunun üzerine kafa yorunca motivasyonunuz dibe düşer ve işi yapmaktan vazgeçersiniz.

Üniversite hayatım da bu gaz döngüsünde geçti ve bütün fikirlerimi yarı yolda bıraktım.

Son günlerde ise, Bloğumdaki kişisel gelişim türevi içeriklerimin harika yorumlar almasının ardından, 30’uma dayanmadan önce bir kez daha gaza geldim ve ilk adımı atacak cesareti buldum.

Kurduğum Youtube Kanalı’nın amacı, kendini geliştirmek isteyen ve dil engeli olan bireyler öncelikli olmak üzere; kişisel gelişim, psikoloji, pazarlama ve iktisat gibi birçok konuda kaliteli ve özgün içerik üretebilmek.

Uzun uğraşların ardından en çok beğenilen içeriklerimden biri olan, dilencilerin taktiklerinin altında yatan psikolojik ikna prensiplerinden bahsettiğim yazımı animasyon formatına çevirerek yıllardır atamadığım ilk adımı attım.

Yorumlarınız ve geri dönüşleriniz benim için gayet kıymetli ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederek sizi video ile baş başa bırakıyorum.

Paylaşmak Güzeldir

Yazıyı buraya kadar okuduysan Kişisel Gelişim konusunda hevesli olduğun kesin. Peki kendini geliştirebileceğin bir Türkçe Youtube Kanalı olduğunu söylesek? Ayrıntılar için resme tıkla!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.