Google Calendar ile Verimli Bir Hayata Adım At!

Normalde plan program yaparken fiziksel bir takvimin yanında not defteri ve telefon uygulamalarını bir arada kullanıyordum. Müthiş komplike bir programım olmadığı için de bir şekilde geçinip gidiyordum. Geçtiğimiz Nisan ayında ise 2 yurt dışı iş gezisi, antrenmanlarım, sosyal hayatım ve Youtube kanalım derken her şey üst üst geldiği için kendimi kaotik bir ortamda buldum. Ne kadar not alsam, plan program yapsam da işin içinden çıkamıyordum ve hata yapacağım, bir şeyleri kaçıracağım veya batıracağım korkusu içimi sarmaya başladı.

Ardından da internette bana yardımcı olabilecek bir araç aramaya koyuldum. Bütün kaynaklar Google Calendar‘ı öneriyordu, telefonumda zaten varmış ama kullanmıyormuşum.

Bir şans vermeye karar verdim ve hayatım değiştir.

Bütün takvimlerimi, toplantılarımı, planlarımı ve notlarımı hepsini Google Calendar‘a aktardım.

Sınava mı hazırlanıyorsunuz, iş hayatında mısınız, ev hanımı mısınız fark etmez, hayatınızı daha verimli bir hale getirmek istiyorsanız bu aracı kullanmalısınız.

Daha önce de tavsiye etmiştim ve çoğunuza karışık gelmiş ilk aşamada, gayet normal. Bu videonun amacı da zaten size ilk adımı atmanız için yol göstermek ve temel bilgileri vermek.

Hadi başlayalım.

Plan ve program yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var. Bu işe girişmenizin amacı hayatınızı kolaylaştırmak ve daha verimli hale getirmek. Bu yüzden sizi strese sokacak bir program ile kendinize zarar vermeyin, aksine size destek olacak bir sistem yaratın. Programı hazırlarken kendi patronunuzsunuz uygularken de kendi çalışanınız. Hem iyi bir patron hem de iyi bir çalışan olmaya odaklanın, bir de şirketin kar etmesine.

Size bir şeyler katabildiysem videoyu beğenebilir, paylaşabilir veya son makyaj videoma göz atabilirsiniz.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments