İlginç Bilgiler

ilginç bilgiler

 

Öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye aç birisi olarak zaman zaman ufkumu katlayan ilginç bilgiler ile karşılaşıyorum ve bu ilginç bilgiler ertesi gün aklımdan uçup gidiyorlar.

Karıncalar ağırlığının bilmem kaç katını kaldırıyormuş gibi değil de daha kenarda köşede kalmış ilginç bilgileri öğrendikçe buraya paylaşmayı düşünüyorum.


İlginç Bilgiler Listem

Google’a “Fun Facts” veya “I’m Feeling Curious” yazdığınız taktirde size rastgele ilginç bilgiler sunan bir kutucuk ile karşılıyor. İngilizcenize güveniyorsanız ufuk açıcı bilgiler sunuyor size.


2008’den önce Avrupa Birliği‘nde şekli bozuk olan veya fazla kıvrımlı olan meyveler ile sebzeleri satmak yasakmış. 2008’de regülasyonu geri çekmişler ve çirkin meyve sebze satışına izin vermişler. Değişik kafalar…


Empati duygumuz beynimizin serebral korteks bölümü sayesinde çalışıyormuş ve bu kısım memelilerde evrimleşmiş olup kertenkelelerde bulunmuyormuş. O yüzden memeli hayvanlar daha sağlıklı iletişim kurup toplum halinde yaşayabilirken sürüngenler daha çok tek başlarına yaşıyorlar.


Büyük alışveriş merkezlerinde giriş kısmında meyve reyonuna denk geldiniz mi daha önce? Araştırmalara göre markete girişte sepetlerine meyve ekleyen insanların, sağlıklı seçimler yaptıklarına inandıkları için gezintinin devamında sepetlerine cips ve abur cubur gibi şeyler ekleme ihtimalleri yükseliyormuş. Sonuç olarak da total alışveriş miktarları yükseliyormuş.

Sayfayı güncel tutmaya çalışıyorum, yorum yaparak listeyi genişletebilirsiniz!

Yorumlar

avatar
1000