Kahvaltı Alışkanlığı ve Ejderhalar

Kahvaltı alışkanlığı genetiktir ve x kromozomunda taşınır

Çocukluğum karşıma geçip dikilse, önce bir tokatlarım ardından alnından öperim zamanında yaptığı sağlıklı on numara kahvaltılar için. Kahvaltı yaparken yazmayı uygun gördüm bu yazıyı hazır çayım sıcakken döktürüyorum.

Aileme borçluyum tabi bu kahvaltı alışkanlığımı, hiç bir zaman corn flakes koyup önüme uyumaya dönmediler, sütüm, balım, kaymağım hiç eksik olmadı soframdan. Alışkanlık haline getirdim, öyle simit yeyip de tatmin olamıyorum kahvaltılarda. Fiziksel hayvanlığımı ve sağlımı borçlu bilirim kahvaltılarıma.

Üniversitede biraz rutini bozmuş olsam da devam ettirdim bu sağlıklı alışkanlığımı ta ki iş hayatı baltalayana kadar, her şeye çomak soktuğu gibi. Karaköy’de dükkan, böreğinden sandviçine ne ararsan var burada kahvaltılık, her sabah değişik bir şeyler alıp çekiyorum çayı yanına, keyfime diyecek yok. Sabahları sandviç kuyruğunda bekleyen insanlara içim yanardı eskiden, doldurup doldurup yemeye başladım artık sandviçleri. Hamur hamur bir yere kadar, gereksiz derecede karbonhidrat bastığıma karar verdim.

Akşamları ufak bir kaba, peynir, salam dolduruyorum işe gelince soframı kuruyorum masama keyfime diyecek olmuyor. Sabahları hamur bazlı kahvaltı yapıyorsanız biraz azaltmanızı tavsiye ediyorum, biraz daha çeşitlendirmek lazım besinleri, adam gibi başlamak lazım günlere.

Ejderhalardan bahsetmediğimi fark etmişsinizdir yazımda, başlıkta bulunmasının aksine. Hayal kırıklığına uğrattıysam üzgünüm ama alakası yok bu yazının onlarla. Havalı durdu sadece ben tıklardım açıkçası. Resmi de photoshop ile yaptım, yeni yeni öğrenmeye başladım, gimp isimli bir program kullanıyorum, hem bedava hem kullanışlı.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments