Kolay Yoldan Para Kazanma

Kolay Yoldan Para Kazanma öyle yazıldığı gibi kolay değildir. Cesaret ister, emek ister, ilk adımı atacak kuvveti ister. Konuşmakla olmuyor bu işler.

Youtube’da milyarlar kazanan 16 yaşındaki ergenlere bakıp da, bunu ben de yapardım ya dediğiniz oluyordur. Yapabilirsiniz elbette, fakat yapmadınız, muhtemelen de yapmayacaksınız, ben de yapmadım çünkü. Her seferinde yarıda bırakıp baştan başladığım youtube kanalı senaryolarımdan tut, arkadaşlarla saatlerce yapılan girişimcilik muhabbetlerinden sonra ortaya çıkamayan çılgın projelere, hayatımı değiştirecek iş fikirlerine ve ortaklıklara… Sizler gibiyim, hepsini düşündüm, hiç birini yapmadım.

Büyük riskler taşımıyordu bu fikirler, başarısızlık korkusu biraz da tembellik köstek oluyordu o kadar. Vine videolarında çığlık çığlığa bağırıp milyonlar kazanan veletler var ya, denemiş o çocuklar şanslarını tembellik etmemişler, korkmamışlar. Bir tane çekelim demişler, ardından bir tane daha, milyon tane takipçiye ulaşmışlar sonunda. Kimse zirveden başlamıyor bir işe, adım adım gelişiyor her şey, atabilir isen tabi o adımı. O yüzden sosyal medyada gördüğüm bu tarz tiplere atar yapamıyorum, sessizce bravo demekten başka bir şey geliyor elimden.

Kolay yoldan para kazanmak kolay değil işte öyle, cesaret lazım, fırsatları değerlendirmek lazım. Lise yıllarından tut üniversitenin sonlarına kadar o kadar çok fırsat ve imkan geçecek ki elinize ve o kadar çoğunu görmezden geleceksiniz ki… Klasik bir şekilde bitirmek istiyorum; cesur olun, risk alın, yeni fikirleri denemekten çekinmeyin. Aksi takdirde pişmanlıklar diz boyu takip eder sizi yıllar boyunca.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments