Monotonluk ve Sıyırmak

Monoton hayatınızdan kurtulmak için her şeyi bir kenara bırakıp dünyayı gezmeniz gerek demek isterdim de öyle yürümüyor o işler. Karadan denize geçiş yapmayalım bir anda, önce ayakları daldıralım suya, biraz sıcaklığına bakalım, yavaştan gireriz ardından. Cesaret problemini de aşmış oluruz ufak adımlar izlereyerek monotonluktan sıyrılırsak. Bir anda değişmenize gerek yok, güzel şeyler zamanla olur.

Monotonluk

Monotonluk Nedir?

Monotonluk hayatınızın monoton olup olmadığını sorgulamaktır. Onun haricinde bu kelimeyle pek işi olmaz insanın. İş yerine on dakika mesafede eve taşındıktan sonra sorgulamaya başladım ben de bu durumu. Konfordan da beslendiğine inanıyorum monotonluğun, konfor alanınızın oluşması ile farklı şeyler yapmaktan çekinip bir döngüye giriyorsunuz.

Bir süredir de çözüm arıyordum bu duruma, ne basıp gitmeyi ne de çılgınca şeyler yapmayı düşündüm monotonluktan sıyrılmak için, farklı metodlar üzerinden ilerliyorum bir aydır. Yaptığım minik değişiklikler ve zincirleme sonuçlarından bahsetmek istiyorum.

Sabahları sabit 2 tost yapardım, menüye sucuklu tost ekledim ofistekilerin ne kadar hoşuna gitmese de, beş dakika erken kalkıp omlet yapmaya başladım arada sırada. Erken kalktığımda ise televizyonu açmaya ve sabah jimlastiği yapmaya başladım. Alışveriş alışkanlığım da değişti, e tabi sucuk almam gerekiyor. Sucuk alırken köri sosuna rastladım, tavukları köri sosuyla yapmaya başladım ve akşam yemeği menüm de değişmeye başladı. Geçen parmesan soslu hindi yaptım ve beklentilerimi aştım bu konuda, yeni şeyler denemeye çalışıyorum mutfakta.

Sabah jimlastik yaptığım için, normalde öğle arası gittiğim sporu akşam iş çıkışına erteledim. Akşam eve dönüş saatimi değiştirdi bu da tabi… Böyle devam ediyor yaşadığım zincirleme reaksiyon, minnacık bir kelebek etkisi de diyebiliriz bu duruma. Farklılığı da hisseder oldum, hayatımdaki en ufak yenilik bile ufak heyecanlar katmaya başladı monoton hayatıma.

via GIPHY

Monotonluktan Kurtulma

Üst başlıkta cevabı verdiğime inanıyorum bu soruya, tostunuza sucuk koyarak başlayın işe, farklı bir yolla işe gidin, hayatınızdaki olağan şeyleri değişikliğe tabi tutun. Her gün yeni bir şey yap geyiğini duymuşsunuzdur, farklı aksiyonlar farklı kapılar açar size. Her şeyi bırakıp dünyayı gezme aksiyonu da belki sabah sucuk koymakla başlar tostunuza, bilemeyiz…

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments