Pop Up Reklamları Nedir ? Nasıl Engellenir ?

Pop Up Reklamları herhangi bir siteye girdiğinizde veya sitede tıklama yaptığınızda ekrana tam sayfa atlayan reklamlardır. Pop Under adında bir kankası vardır, o da atlayıp sayfanın altına girer. İkisi de oldukça rahatsız edici olmaya başladı son yıllarda ve bunları kaldırıp engellemek için bir çok çözüm mümkün.

Chrome kullanıcıları için en basit yolu; Ayarlar-Gelişmiş Ayarlar-İçerik Ayarları adımlarını izleyerek pop-up reklamlarını kapamaktır. Bunu her yerde bulabilirsiniz, o yüzden bunu anlatmak için yazmadım yazıyı. Tamamen kapamak bu reklamları, sorunlara da yol açabiliyor o yüzden çok da sağlıklı görmüyorum.

 

Geçenlerde denk geldiğim şeyden bahsetmek istiyorum, başka bir sitemde kullanmak için pop up reklamları sunan bir platform arıyordum ta ki bu arkadaşa denk gelene kadar www.popads.net .

Üyelik aldım denemeye başladım sitemde, raporlama ve ödeme konusunda oldukça iyiler ama Cpm biraz düşük.( Cpm: Reklamın bin gösteriminin parasal getirisi)

İlginç olan şey, torrent sitesinde gezerken çıkan pop up’larda yukarıdaki resim çıkmaya başladı. Bu sitede hesabım olduğundan, diğer müşterileri korumak için bana reklam göstermiyorlarmış güya. Bu site bayağı büyük olduğundan, nereye gitsem bunun reklamları çıkmaya başladı, abuk subuk reklamlar yerine bu sayfa çıkıp duruyor artık karşıma ve bu sayede zerre rahatsız olmuyorum pop up reklamlarından.

Uzun lafın kısası, girip hemen bir üyelik alın derim, sıra dışı bir yöntem ama işe yarıyor benim açımdan, virüslü pokerli saçma sapan sayfalar uçuşup durmuyor artık bilgisayarımda.

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments