Programlama Dili Öğrenmek

Programlama Dili Öğrenmek İçin Efsane Site

 

Kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum son yıllarda ve müthiş bir bilgi açlığı içerisindeyim. Belgeselden belgesele atlarken geçen gün efsane bir siteye denk geldim.

www.codecademy.com

 

Hayır yönlendirme linki değil, siz tıklayınca yüzlerce dolar akmayacak banka hesabıma, çekinmeyin. Html ve css’den tutun bütün web geliştirme dilleri ile bir sürü programlama dilini interaktif bir şekilde anlatıyor sitedeki kurslar. Html dediğimiz şey web sitelerinin iskeletini oluşturuyor, css ise üstündeki deriyi diyebiliriz. En güzel yanı da beleş olması, bir aydır kullanıyorum henüz hiç bir ücret talep etmediler.

 

Elbette ki hepsinde uzmanlaşmak o kadar kolay değil, ama en azından bir fikir edinebilirsiniz. Html’e başladım mesela ben epey merakım vardı, oldukça da zevkli geldi şu ana kadar. Muhtemelen zorlaştıkça saç baş yolacağım ama şimdilik çok memnunum o yüzden tavsiye ediyorum bu siteyi. Tamamen ingilizce olması zorluk yaratabilir bazı arkadaşlara, kodlar ingilizce olduğu için de kaçınılmaz tabi ki bu. Yarıda bıraktığınız kursları sonradan açıp aynı yerden devam etme imkanınız oluyor, önceki adımlara dönüp bilgilerinizi tazeleme fırsatı da sunuyorlar. Tek eksik kısmı geçerli bir sertifika vermiyor olmaları. Öğrenmek güzel tabi de ilerde CV’ye yazabilmek için bunları ya okulunu okumuş olmak ya da sertifikaya sahip olmak gerekiyor.

 

Böyle efsane sitelere denk geldikçe okulların ne kadar gereksiz kaldıklarına şahit oluyorum, hem profesyonellere danışma imkanı veriyor site, hem de herhangi bir ders programına bağlı kalmadan özgürce istediğin konuyu çalışabiliyorsun. Ne yoklama var, ne gereksiz ödevler, ne de kopya çekilerek geçilen sınavlar. Tamamen ne kadar hevesli olduğuna bağlı öğrenmek konusunda, ilgilenmeyen adamın işi ne zaten sitede.

 

Okula olan nefretimi de döktüğüme göre, bir gidip bakın derim siteye programlama dili öğrenmek için bire bir.

 

Kodlama ve programlama ile ilgili bu tarz siteler biliyorsanız paylaşabilirsiniz yorumlarda.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments