Reklamlara Karşı Bağışıklık Kazan – Challenge 1

Anlamsız saçma sapan challengelar peşinde koşmak yerine hayatınıza adım adım çeki düzen verecek challengelara baş koymaya cesaretiniz var mı?

Toplumumuzun en büyük problemlerinden biri olan tüketim çılgınlığını kırbaçlayan şeylerden ilki markaların pazarlama için milyonlarca Lira akıttığı reklam piyasasıdır. Tüm gün boyunca yüzlerce reklam mesajına maruz kalan bizler ise aklımızın ucunda bile olmayan şeyleri satın almaya itilerek hayallerimiz doğrultusunda birikim yapmamıza bir nevi engel olunuyor.

Reklamlardan kaçamayacağımızı bilsem de, sizlere Yirmilerim kıvamında alternatif bir çözüm önereceğim. Fakat bu çözümü uygulamak sizleri biraz zorlayabilir, adını da bu yüzden challenge koydum.

Televizyondaki reklamlar izleyicilere mesajlarını ulaştırırken görsel ve işitsel unsurları beraber kullanırlar. Bu denklemden sesi çıkardığınız zaman da, ortada dondurmasız bir külah kalır.

Geçtiğimiz aylarda internette ve televizyonda bir reklama denk geldiğimde reklamdan kaçmak yerine sesi kapatıp izlemeyi alışkanlık haline getirdim. Bir süre sonra ise izlediğim bu sessiz reklamlar o kadar yapmacık ve boş gelmeye başladı ki, karşımda beni güya mutlu edecek ürünler yerine bana bir şeyler kakalamak isteyen anlamsız tiyatrolar görmeye başladım.

Sizlerden istediğim önümüzdeki bir kaç hafta benim gibi denk geldiğiniz reklamların sesini kapayarak, kafanıza sokulmak istenilen mesajlara meydan okumanız. Emin olun ki bir süre sonra, bu mesajlara karşı bağışıklığınızın yavaş yavaş kuvvetlendiğini göreceksiniz.

Hayatınıza bir günde çeki-düzen vermeniz mümkün değil, fakat size sunacağım bu challengeların üstesinden geldikçe adım adım daha iyi yerlere varacağınıza eminim.

Bir sonraki challengeda görüşmek üzere.

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments