Snapchat İnstagram ve Diğerleri

Snapchat ve İnstagram Nasıl Kapatılır ?

İnstagram hakkındaki düşüncelerimi tek cümlede dile getirebilirim; güzel veya zengin insanlar içindir. Öyle sen, ben kullanamayız, kullanmamalıyız. Eğer bir ürün için para ödemiyorsan müşteri değilsindir ürünün kendisisin demiş atalarımız. Kulak arkası edilmemesi gereken bir söz bu, sosyal medyanın son yıllarda nası reklam dayadığını biliyoruz bize.

Facebook’u geçiyorum, işe yaramıyor değil hergele, paralı olsa bile kullanırdım kendisini. İnstagram’a gelecek olursak işte orada bir durun derim. 412 takipçi, 426 takip edilen nedir ya ? Neyin kafasını yaşıyoruz ? Yarısına yıllardır görmediğimiz insanların yediği yemekleri görmek ne kazandırıyor bize. Takipçi ve takip edilen sayınız bu kadar yakınsa lütfen kapatın gidip şu hesabınızı.

Milyon tane takipçisi olan güzel hatunumuz protein tozunun resmini koyunca yüzlerce dolar alıyor, e sen ne yapıyorsun be canım 400 kişiyle. Hem bakma zorunluluğu hissediyorsunuz her gün yüzlerce gereksiz fotoya, hem de abuk subuk şeyler görüp strese sokuyorsunuz kendinizi.

Kız arkadaşın, X kişisi ve arkadaşları ile dışarı çıkıyor. Önce X kişisini buluyorsun nerede ne yapıyorlar diye, sonra X kişisinin arkadaşlarını buluyorsun falan. Cahildik yaptık böyle şeyler yıllar önce, gereksiz stresler hep, vakit kayıpları. İdollerin vardır onları takip ediyorsundur, komik sayfalar vardır ona da tamam da, arkadaş çevresi ile sınırlıysa hesabındakiler vakit kaybından başka bir şey değil, reklamları görmek için varsın orada  o kadar.

Snapchat ile tanıştım sonra, manyak gibi kullanmaya başladım, yine geldi bir aydınlanma dur dedim kendime. Çıkardım herkesi listemden, üç beş yakın arkadaş kaldı sadece eğlencesine onlara atıyorum bir şeyler arada. Konsere gitmişim, arkadaşlarla eğleniyorum, illa elime alıp telefonu snap çekmem gerekiyor gibi hissediyorum, gerek yok anın tadını çıkar, bırak telefon cebinde dursun.

Hepsi aynı halt bunların, televizyondaki dandik dizileri izleyen dalga geçtiğiniz teyzelerin, başka versiyonu oluyorsunuz o kadar bunları bağımlı gibi kullanınca.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments