Takip Edilmesi Gereken Ekonomistler

Mesleğiniz ve kariyeriniz hayatınızın kalitesini belirleyecek önemli faktörler olsa da, eğer paranızı değerlendirmeyi ve korumayı bilmiyorsanız bir adım geridesiniz demektir.

Boğaziçi Üniversitesi‘nde Uluslararası Ticaret okumama rağmen üniversite yıllarımı ekonomi ve para konusunda tam bir cahil olarak geçirdim.

Mezun olduktan sonra iş dünyasına atılıp para kazanmaya başlayınca ise bu cahilliğime dur demeye karar verdim ve kendimi ekonomi alanında eğitmeye başlayıp para konseptini keşfetmeye odaklandım.

Uzun çabaların ardından ise eski cahil halime kıyasla paramı çok daha iyi değerlendirebiliyorum ve bu yolda kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Haftalık bültenlerimde (takip etmiyorsanız çok kırılırım) ekonomi konusunda size sık sık tavsiyeler versem de, önerdiğim bütün ekonomistleri tek bir sayfada toplamaya karar verdim.

Sizler de bu konuda kendinize yatırım yapmak istiyorsanız, tavsiyem bu tarz konuları sadece 2-3 televizyon kanalı ve gazeteden değil de alternatif kaynaklardan takip etmeniz.

 


Takip Edilesi Ekonomistler

 

Özgür Demirtaş

Özgür Demirtaş

Özgür hocam Youtube’a yeni elini attı ve ne el atmak, döktürüyor. Gözünüzü gönlünüzü açmaya hazır olun.


Atilla Yeşilada

atilla yeşilada

Atilla hocam bu maceramda ilk keşfettiğim insan ve minnettarım bana kattıkları için. Samimiyeti ve geniş bilgi birikimi ile takip etmeniz gereken ekonomistlerin başında geliyor.


Murat Muratoğlu

Murat Muratoğlu

Daha önceden televizyondan takip ediyordum kendisini ve daha yeni youtube kanalı açtı. Müthiş keyifli ve şeffaf bir anlatımı var. Twitter hesabını da çok aktif kullanıyor.


Erkin Şahinöz

Erkin Şahinöz

Murat Muratoğlu ile beraber program yapıyorlardı fakat bir süredir ortada yok. Şu anda twitter üzerinden takip ediyorum ve youtube üzerinden denk geldikçe videolarını izliyorum.


Mahfi Eğilmez

Mahfi Eğilmez

Kendisini Twitter üzerinden takip edebileceğiniz gibi, temel ekonomi bilginizi geliştirmek için bloğunu da okuyabilirsiniz. En sağlam ekonomi bloglarından biri bence.


Cüneyt Akman

Cüneyt Akman

Geniş bilgi birikimine sahip diğer bir abimiz kendisi. Videoları biraz slow motion olsa da gerçekten çok alternatif konulara değiniyor ve ufkumu açıyor.


Emin Çapa

Televizyonlardan kendisini muhtemelen tanıyorsunuzdur, Youtube kanalı da zaten yıllardır vardı ama aktif olarak kullanmıyordu. Yakın zamanda ise tabiri caiz ise video basmaya başladı ve gündemin nabzını tutuyor.


Diğer Kaynaklar

Para Analiz

Senem Dündar haftalık global analizlerini paylaşıyor ve haftaya başlamak için ideal. Aktif olarak haberleri takip etmek isterseniz blog da güzel bir kaynak.


Mesele Ekonomi

Farklı ekonomistlerin yorumlarını takip edebileceğiniz bir kanal.


Avrasya Yatırım

Evren Devrim Zelyut çok sık video paylaşıp piyasayı ve siyasi ortamı yorumluyor. Arada sırada taraflı konuşuyor gibi hissettirse de bir göz atın derim.


Kanal Finans

Tunç Şatıroğlu teknik analizlerini paylaşıyor, değerlendirmeler yaparken bir de işin bu tarafından bakmakta fayda var.


Listeyi her fırsatta güncelleyeceğim, eğer sizlerin de takip ettiğin insanlar veya kanallar var ise yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ertuğrul Çelik
Ertuğrul Çelik
2 yıl önce

Hem kişisel gelişim hemde gündelik vs konular için tanıman ve takip etmen gereken bir kanal var adı VİDEO EĞİTİM YouTube’da 500 bini aşkın takipçisi var ve kanalın sahibi diyebileceğim Haluk Tatar abimi mutlaka tanımalısın ve ayrıca ekonomist olarak Mert Yılmaz ı da takip edebilirsin .
Bu arada bültenler gerçekten çok verimli oluyor geliştirerek devam etmeni dilerim.