Tek Başına Yaşayanlara Uyarılar

Yaklaşık 6 aydır tek başıma yaşıyorum diyebilirim, tembellikten ve dikkatsizlikten öyle aptal hatalar yaptım ki bir liste oluşturup bunlara daha çok dikkat etmeye karar verdim. Ev bulmak, su açtırmak gibi muhabbetlere girmeden, yaptığım hatalar ve ufak düzeltmeler üzerinden özetlemeye çalışacağım durumu.

Tek Başına Yaşayanlara Tecrübelerim Üzerine Uyarılar

Çamaşır Yıkamak

Eve Çıkmak İsteyenlere Uyarılar

Çamaşırları düzenli yıkayın ve temiz giyisi sayınız konusunda bilginiz olsun. Defalarca kez kendimi; ütülü gömleksiz, donsuz ve atletsiz buldum sabahları. Çamaşır sepetinde dağlar yaratmayıp düzenli olarak yıkayın her şeyi.

Çamaşırları yıkamadan önce kesinlikle ama kesinlikle çeplerinizi kontrol edin. Ne kadar titiz davransam da geçen gün cebimde unuttuğum tek bir mendil makinada paramparça olarak her yeri batırdı.

Klima ve Pencereler

Klimam var  ?

Klima açıyorsanız pencereleri kapayın ve daha önemlisi evden çıkmadan önce klimayı kontrol edin. Aslında kapıya benim gibi kontrol listesi yapıştırmanız daha sağlıklı olacaktır.

  • Anahtar
  • Cüzdan
  • Ocak
  • Şarj aleti ve kulaklık
  • Telefon
  • Klima ve pencereler
  • Su ve musluklar

Böyle ufak bir liste ile kafanız rahat çıkabilirsiniz evden.

Tavadaki Yemekler

Tavadaki Yemekler

Pişirilen yemekler arttı ise uygun bir kaba koyup dolapta saklayın! Tavada bırakırsanız sonra temizlemesi çok zor oluyor. Geçen bezelyeli bir yemeği cuma günü tavada bırakıp, pazartesi eve döndüm… Küçükken fasulye ve pamuk ile yaptığımız deneyler vardı ya, işte aynen ona dönüşmüş yemek, kokusunu tarif bile edemem.

Bir yandan da dolaptaki yiyeceklerin son kullanma tarihlerini takip edin ve geçenleri çöpe atın. Dolaptakilere güvenip aç kaldığım, malzeme eksikiliği yaşadığım durumlar çok oldu.

 

Kira, Faturalar ve Aidat

Kira, Faturalar ve Aidat

Çalışıyoruz ve çok yoğunuz, aklımızda binlerce tilki geziyor, bu üç maddeyi not almazsak kafamızdan uçup gider. Ayın 1-5’i arası kira ödüyorum, geçenlerde kafamdan çıkmış ve ayın 20’sinde yatırdım ev sahibinden de bir hatırlatma gelmeyince. Aynı şeyi faturalara yaparsanız susuz veya elektriksiz kalabilirsiniz o yüzden alarm mı kuruyorsunuz, not mu alıyorsunuz ne yapıyorsanız bu üç maddeyi geçiştirmeyin.

 

 

 

 

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments