Tesisatçı Ne İş Yapar ? Ne Kadar Gereklidir ?

Geçen gün dükkandaki sifon bozuluverdi, hani şu klozete bağlı olan değil de yukarıda su tankı olan modellerden ipini çekersin şarıl şarıl akar ya. Su dolmuyordu içine, çekemiyorduk tabi sifonu. Çağırdık tabi tesisatçıyı, bir şeyler söktü taktı, baktı baktı bize ve su tankı bozulmuş değiştirmek lazım dedi. Yenisi 40 liraymış adama da 30 lira verecektik etti mi 70. Başka işi vardı oraya gitti tesisatçı, siz satın alın yenisini ben monte ederim dedi, ben de biraz kurcalamak istedim o gelene kadar.

Söktüm boruları önce ince bir telle yokladım boruların içini bir şey mi sıkışmış diye ( hayır halen sıçtığımız yerden bahsetmiyorum, yukarıdaki su tankı bu) , ardından içindeki şamandırasını kurcaladım suyu normalde tıkayıp ipi çekince yol veren parça hani. Hiç bir fikrim yoktu ne yaptığım dair ve geri taktım yerine her şeyi. Birden su dolmaya başladı içi, çektim sifonu ve çalıştı, bir daha denedim ve halen problem yok. Aradık telefonla gelme hallettik dedik. Bir haftadır da sular seller gibi çalışıyor.

Tesisatçı Ne İş Yapar ? Ne Kadar Gereklidir ? Soruları kafayı kurcalıyor şimdi kafamı, elbette çok komplike işler için gerekliler, tesisat sistemini kendim kuramam, fakat musluk su kaçırıyordu, klozetin contası eskimişti gibi durumlarda bence bir göz atabilirsiniz kendiniz, yetmiş liradan olmazsınız durduk yere. Ufak tamiratlardan çekinmeyin evde; ampul, musluk , pencerenin kolu derken içinizdeki tamirciyi ortaya çıkarın.

Harbiden tuvalette okumalık kategorisine on numara oldu bu yazı.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments