YouTube’daki En Kaliteli Seyahat Kanalları

Ben lisedeyken “Hayatını nasıl kazanmak istiyorsun?” diye sorsalar kesinlikle bilgisayar oyunu oynayarak derdim.

Bu soruyu ben üniversitede iken sorsalar da seyahat ederek cevabını alırlardı, halen de cevabım bu.

Üniversite yıllarımda ufak tefek para biriktirerek kendi çapımda Avrupa seyahatleri yapıyordum, fakat bu para kazanmama değil, aksine para saçmama neden oluyordu.

Şimdi ise Youtube Kanalım sayesinde, her yurt dışına çıktığımda amatör seyahat videoları çekerek hayallerime doğru adım adım ilerlemeye çalışıyorum.

Bu yolda da elbette deneme yanılmanın yanında seyahat ve video çekme işlerini ustalarından öğrenmeye çalışıyorum.

Aşağıdaki listede favori Youtube seyahat kanallarımı bir de fotoğrafçılık üzerine odaklanan bayıldığım diğer kanalları bulabilirsiniz.

YouTube’daki En İyi Seyahat Kanalları

Sorelle Amore

youtube seyahat kanalları

Sorella bundan iki yıl kadar önce depresyonun dibinde iken, “dünyanın en harika işi” isimli bir yarışmayı kazanıyor ve kendisine dünyayı gezip video çekmesi için bir maaş bağlanıyor. Bu fırsatı harika bir şekilde değerlendirip, Youtube kanalının temellerini atıyor. Advancedselfie hashtagi ile meşhur olan Sorella oldukça samimi ve garip bir insan. Hem seyahat hem de fotoğrafçılık üzerinde on numara içerikleri mevcut.


Johnny Harris

youtube seyahat

Johnny ile Vox kanalında çektiği Borders belgeselleri ile tanıştım. Kendisi her seyahatine araştırmacı bir gazeteci edasıyla hazırlanıp takipçileri bilgilendirmek için elinden geleni yapıyor. Bir yandan da video edit yetenekleri ve drone çekimleri ile seyircileri kendine hayran bırakıyor. Bu listede en hayran olduğum kişi kendisi ve ulaşmak istediğim seviyeyi temsil ediyor.


Iz Harris

youtube gezi kanalları

Iz ise Johnny’nin müstakbel eşi ve diğer bir video creator. Johnny ne kadar düzenli ve sistematik ise, Iz ise bir o kadar garip ve dengesiz. Çiftin iki tane de minnoş çocuğu var, Allah bağışlasın, neyse… Iz’in ilginç tavırları ve alışıgelmemiş edit teknikleri gerçekten alternatif seyahat videoları yaratmasını sağlıyor ve izlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.


Lost LeBlanc

YouTube'daki En Kaliteli Seyahat Kanalları

Hiç durmadan seyahat ederek VLOG çeken, dünyalar güzel bir sevgilisi olan kıskanılacak bir arkadaş kendisi. Vlog çekerken öyle kamerayı sallaya sallaya gezmiyor, edit ve çekim konusunda fazlasıyla yetenekli bir Youtuber. 4 Yıl önce kanalı 120 günlük dünya gezisi vlog serisi ile açmış, evet 120 tane ard arda seyahat videosu. Bu süreçte de kendisini nasıl geliştirdiğini gözlemleyebilirsiniz.


Hayallerinize giden yol tek bir adım ile başlıyor. Bu listedeki her kanal, serüvenine dandik bir video ile başlamış. Darısı benim başıma 🙂


Daneger and Stacey

youtube seyahat kanalı

Yeni keşfettiğim bir kanal. Tatlı bir çift gezerek VLOG videoları çekiyorlar hatta en son Türkiye’ye geldiler ve epey bir içerik yayınladılar. Ben de bir gün sevgilim ile el ele tutuşup seyahat ederek video çekeceğim. Bu hayalimi gerçekleştirdiğimde de bu yazıya dönüp not eklerim 🙂


Peter McKinnon

youtube seyahat videoları

Peter 3 milyonu aşkın takipçisi ile Youtube’daki en büyük fotoğrafçılık kanalına sahip bir eleman. Ekipman, edit, program ne arıyorsanız bu kalanda bulabilirsiniz. Adam işini biliyor.


youtube seyahat videosu kanalları

Chris Hau

Çekim teknikleri ve ekipmanları üzerinde güzel videoları var fakat fazla geyik içerik yüklemeye başladı bu aralar.


Lizzie Peirce

seyahat youtube kanalı

Chris’in sevgilisi, diğerlerine göre nispeten yeni bir kanala sahip ve hızlı bir çıkış yaptı. Fotoğrafçılık ve sosyal medya gibi konulara değiniyor.


Thomas Alex Norman

en iyi seyahat kanalları

Thomas, seyahat ederken kullanabileceğiniz çekim yöntemleri üzerine videolar hazırlaması ile ünlü. Ne yazık ki buradaki diğer kanallara göre çok daha az içerik üretiyor bu da fazla izlenmesinin ve kanalı büyütmesinin önüne geçiyor.


???

Özel davet linkimi kullanarak ilk rezervasyonlarınızda 130 ₺ indirim kazanabilirsiniz!

https://www.airbnb.com/c/buragh3?currency=TRY

???


Sizin de takip ettiğiniz bu tarz seyahat odaklı youtube kanalları var ise yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

İçeriği Paylaşmaya Ne Dersin?

Burag Hançer

Usanmadan yapılan hatalar, çıkarılan onlarca ders ve bu süreçte gelişen bakış açılarım. İşte size Yirmilerim... Beni 3 dakikada tanımak için linke tıkla! Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan da maceralarımı takip edebilirsin :)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments